HAVUZ SİSTEMLERİ

YÜZME HAVUZLARI

Kategori: HAVUZ SİSTEMLERİ Tarih: 22 Şubat 2017
YÜZME HAVUZU İNŞAATI Kullanıcının ihtiyaçlarını karşılamak için havuzun şeklinin oluşturulmasına ve nasıl oluşturulacağına dair karar verilir. Ana hatlarıyla işverenin havuzu ne amaçla kullanacağına, havuzun niteliğine ve ekonomik tabloya bakılır. İhtiyaçları karşılamada yeterli olan alternatif çözüm yolları belirlenir ve değerlendirilir. Maliyet ve süre tahminleri yapılır ve limitleri belirlenir, gerekli fiziksel ve beşeri kaynaklar oluşturulur.
Devamını Oku

SÜS HAVUZLARI

Kategori: HAVUZ SİSTEMLERİ Tarih: 22 Şubat 2017
Görsel amaçlı fıskiye ve şelale kombinasyonlarının yoğun olarak kullanıldığı havuz şekilleridir. Tarihin her döneminde İstanbul ve Anadolu’da çokça kullanılan süs havuzu tasarımları bugün de şehirlerin mimarisine dekoratif ve estetik bir katkıda sağlamakla birlikte sanat niteliğiyle birleşen ışıklı, müzikli su ve ışık oyunlarıyla bulunduğu yere bir değer katmaktadır. Modern ve hızlı şehirleşmeyle birlikte belediyeler peyzaj projelerinde süs havuzlarına yoğun bir şekilde önem vermektedir
Devamını Oku

HAVUZ EKİPMANLARI VE AKSESUARLARI

Kategori: HAVUZ SİSTEMLERİ Tarih: 22 Şubat 2017
Havuz insan hayatının sağlık, spor, dinlenme ve eğlence araçlarından biridir.Bu denli çok geniş amaçlara ulaştıran kompleks bir sistemin son derece iyi ve neredeyse kusursuz bir planı, projesi, donanımı, ekipmanı ve işletimi olmalıdır. Günümüzde insan hayatının çok önemli bir fonksiyonu haline gelen havuz gerektiği gibi yapılmadığı ve donatılmadığı takdirde insan hayatını zehir eden bir etkene dönüşebilir. İşte bu denli kompleks ve yararlı bir sistemin her aşaması ve her kullanım basamağı çok titiz ve ayrıntılı biçimde kurgulanmalı, uygulanmalı ve kaliteli ekipmanlarla donananımı sağlanmalıdır.
Devamını Oku