İÇME SUYU ARITIMI

İÇME SUYU ARITMA SİSTEMLERİ

Kategori: İÇME SUYU ARITIMI Tarih: 22 Şubat 2017
İnsan sağlığı için gerekli olan temel ihtiyaç maddelerinden en önemli yere sahip bulunan içme ve kullanma suyunun sağlıklı ve güvenilir bir şekilde temini çok önemli bir konudur. Temin edilen suyun kullanma amaçlarına göre çeşitli işlemlerden geçirilmesine arıtma denir. Kaynak ve yeraltı su rezervlerinin azalması içme suyunun yüzeysel su kaynaklarından sağlanmasını zorunlu hale getirmiştir. Yüzeysel su kaynaklarının kullanımı ise içme suyu arıtma tesislerinin yapımını zorunlu kılmıştır.
Devamını Oku

MERKEZİ SU ARITMA SİSTEMLERİ

Kategori: İÇME SUYU ARITIMI Tarih: 22 Şubat 2017
Aktif Karbon Sistemleri Aktif Karbon filtre sistemlerinin kullanım amacı, sudaki mevcut koku, tat, klor ve organik maddelerin sudan alınmasıdır. Aktif karbon filtreleme sistemleri, aktif karbon mineralleri ile gerçekleştirilir. Aktif Karbon mineralinin genel yapısı Hindistan cevizi kabuğu, odun, petrol atığı ve kömürdür. Aktif Karbon minerali genelde toz veya granül formda bulunmaktadır. Aktif Karbon mineralinin sağladığı adsorpsiyon mekanizması ile arıtma gerçekleşmektedir
Devamını Oku

SU SEBİLLERİ

Kategori: İÇME SUYU ARITIMI Tarih: 22 Şubat 2017
Yaşadığımız dünyanın ve insan vücudunun büyük bölümü sudan oluşur. İnsanların en doğal ve en gerekli ihtiyacı sudur. Su her zaman altın kadar değerli olmuştur. Su içilme alışkanlığının değişmesiyle su sebili tarzı aletler ortaya çıkmıştır. Sebil, tarihimizde ve kültürümüzde sokaktan geçenlere parasız su dağıtmak için hayrat olarak yaptırılan küçük yapılardır. Bugün teknolojik çok önemli gelişmelerle farklı boyutlara ulaşırken hayatımızın her alanında kendine yer bulmuştur. Sebiller suyun en çok kullanıldığı teknolojik ürünlerdir.
Devamını Oku