SÜS HAVUZLARI

ANASAYFA / HAVUZ SİSTEMLERİ

SÜS HAVUZLARI

Kategori: HAVUZ SİSTEMLERİ Tarih: 22 Şubat 2017
SÜS HAVUZLARI

Görsel amaçlı fıskiye ve şelale kombinasyonlarının yoğun olarak kullanıldığı havuz şekilleridir. Tarihin her döneminde İstanbul ve Anadolu’da çokça kullanılan süs havuzu tasarımları bugün de şehirlerin mimarisine dekoratif ve estetik bir katkıda sağlamakla birlikte sanat niteliğiyle birleşen ışıklı, müzikli su ve ışık oyunlarıyla bulunduğu yere bir değer katmaktadır. Modern ve hızlı şehirleşmeyle birlikte belediyeler peyzaj projelerinde süs havuzlarına yoğun bir şekilde önem vermektedir


Süs havuzları evlere, villa ve yalılara, bahçeli evlere, parklara ve meydanlara da yapılmaktadır. Bunların dışında su sesiyle işadamlarını ve çalışanlarını dinlendirmek, bir anlam kazandırmak, farklı bir hava oluşturmak için çalışma ofislerine süs havuzları yapılmaktadır.

Süs havuzları için suyun toplanacağı bir su deposu, suyun havuza ulaştırılması sağlayan küçük bir su motoru ve su tesisatı olması gerekmektedir. Çalışma ofislerinde bu araç gereçler için yeterli alan bulunamadığından dolayı genellikle çok küçük, dekorun bir parçası olan süs havuzları tercih edilmektedir.

Süs havuzları bahçemize estetik kazandıran, bahçemize ferah bir hava kazandıran dekorasyonlardır. Süs havuzları için bahçenizdeki geniş alan durumuna göre boyutlarını belirleyeceğiniz süs havuzlarını tercih edebilirsiniz.

Bir meydanda, parkta, bahçeli bir ev, deniz kenarındaki bir yalıda bile artık süs havuzları önemli dekorasyonlardandır. İnsanların su sesiyle tedavi edildiği, padişahların ve sultanların saraylarına taşıdığı süs havuzları günümüzde şehirlere, meydana, parklara, evlerimize canlılık katmaktadır. Parka dinlenmeye, zaman geçirmeye gelen insanlar su sesiyle ruhlarını da dinlendirme imkanı bulmaktadır.

Süs Havuzlarını şöyle sıralayabiliriz;

*Fıskiyeli Süs Havuzları

Köpük Fıskiyeli, Komet Su Jeti Fıskiyeli, Su Küresi Fıskiyeli, Yelpaze Fıskiyeli, Lava Şemsiye Fıskiyeli, Volkan Fıskiyeli...

*Şelaleli ve Su Perdeli Süs Havuzları

Su Perdeli, Duvar Şelaleli, Ağlayan Su Duvarı Şelaleli, Camlı Su Perdeli, Dere Şelaleli, Kaskat Şelaleli...

*Fıskiyeli, Işıklı, Müzikli göreSüs Havuzları

*Atlayan Su Süs Havuzları

*Praz Nozullu Frekans Kontrollü Süs Havuzlar

*Döner Fıskiyeli Süs Havuzları

*Yüzen Fıskiye Sistemli Süs Havuzları

*Su Kubbesi Süs Havuzları

*Nilüferli Süs Havuzları

*Gölet Havalandırıcılı Süs Havuzları

*Su Küreli Süs Havuzları Tam Su Küreli, Yarım Su Küreli...

 

Fotoğraflar